Zondag 28 mei 2023: Herqueville – Siouville (20,5 km)
Na een prima nachtrust hadden we een heerlijk ontbijt met warm vers brood en eigengemaakte jam in diverse de soorten. We mochten hier genieten van een grote gastvrijheid. Na vertrek zijn we naar de GR223 gelopen. We pikten deze route een klein stukje verder weer op.
In het begin hadden we nog steeds mooie paden met uitzicht over zee. Gelukkig waren de paden een stuk gemakkelijker dan de vorige dag. Voor het eerste plaatsje La Rue moesten we nog even een heuvel op. In het plaatsje zelf liepen we langs een mooi stroompje. Daarna ging de GR223 richting strand. Daar stond iemand op de doedelzak te spelen. Maar ja Schotland was het hier toch niet.
Bij het strand liepen we verder over een paadje vlak langs de kust. Een stukje verder gingen we weer het binnenland in. We kwamen door het centrum van Vauville met een karakteristieke kerk en kasteelachtig gebouw. We moesten hier een stukje langs een weg lopen met wat verkeer.
Daarna gingen weer omhoog over een onverhard pad. Na een gemakkelijke klim bereikten we ons hoogste punt van de dag, 133 m. Net voor het hoogste punt was een mooi grasveld in de luwte. Dat was een mooie plek voor onze eerste lunch.
Na de lunch liepen we nog even op hoogte om daarna een heel stuk af te dalen tot het dorpje Le Petit Thot. Na dit dorpje waren we al snel weer op onverharde wegen en wat verder op een smal pad. Toen we weer omhoog moesten kwamen we plots in het mulle zand. We moesten door het mulle zand op een vrij steil pad tientallen meters omhoog. Dat was erg zwaar maar ook heel mooi. Soms konden we even aan de kant van het pad lopen zodat we daar het mulle zand konden vermijden. Op het laatst van de klim werd het beter maar er volgde ook nog een steil stuk omhoog.
Na deze inspanning bleef het een tijd redelijk vlak maar ook minder interessant. We kwamen door het plaatsje Hameau Gardin. Wat verderop ging het weer naar beneden. Via een vallei kwamen we op een lager liggend pad, eerst nog asfalt, later onverhard en ook nog een stuk mul zand. Ook hier konden we op een aantal stukken het mulle zand vermijden.
Op het laatst liepen we nog over een aantal onverharde paadjes, die soms heel mooi waren. We kwamen langs de kerk van Siouville. Daarna was het niet ver meer. We werden door de gastvrouw gastvrij onthaald met een drankje in een prachtige tuin. In de avond zijn we uit eten geweest.





