Maandag 2 september 2024: Plougonveline – Langoulian (10,5 km)
We hadden een prima nachtrust. Omdat er tot aan Brest geen supermarkten en bakkers meer zouden zijn, moesten we voldoende proviand inslaan. Aangezien de supermarkt ruim anderhalve kilometer van het appartement en de GR34 was, heeft Gijs in de ochtend eerst de boodschappen gedaan.
Na het ontbijt en de boodschappen vertrokken we rond 10:00 uur. Het was een vrij bewolkte niet al te warme dag. Aangezien het eb was konden we eerst een stuk over het strand lopen. Op een gegeven moment moest we tussen de rotsen door laveren tot aan een volgend zandstrand.
Daarna verlieten we het strand en moesten we over een heuvel tot aan het volgende strand bij het volgend dorp, Tregana. Aan het einde van het strand gingen we de heuvel op door het dorp. Aan het einde van het dorp kwamen we weer op het kustpad. Wat volgde was een behoorlijk heuvelachtige route, die gelukkig over het algemeen niet al te lastig was. Er waren behoorlijk wat wandelaars op dit gedeelte van de route.
Onderweg passeerden we een paar historische verdedigingswerken, waaronder fort Toulbroc’h. Bankjes waren er niet onderweg voor onze lunch, maar we vonden wel een mooie plek om te zitten.
Aan het einde van de etappe kwamen we bij een heel druk surfstrand, waar er velen waren die over de hoge golven surften op Plage du Minou. Vanaf dit strand moesten we nog ruim een halve kilometer lopen tot onze overnachtingsplek, een prachtig huis met een schitterend uitzicht. Dit huis stond geheel in het teken van de surfsport. We hebben eerst nog een tijdje op het terras gezeten, maar daarna werd het te koud. In de avond hebben we onze meegenomen gedroogde Adventure maaltijd gegeten.





