Vrijdag 25 augustus 2023: St Jacut de la Mer – St Cast le Guildo (17 km)
In de abdij konden we prima slapen. Het was stil. In de ochtend hadden we ontbeten in een grote zaal. Het ontbijt was eenvoudig, maar er was genoeg. Daarna liepen vanuit de abdij meteen weer naar de kust. We begonnen goed uitgerust aan deze toch wel pittige etappe. De eerste kilometer naar het centrum was flink heuvelachtig en mooi. In het centrum van St Jacut de la Mer deden we nog wat boodschappen voor de lunch.
Na de boodschappen volgde eerst een vlakker stuk en daarna een ietwat heuvelachtig stuk. Soms gingen we een stukje door het zand maar je zakte er gelukkig niet zo ver in weg. Net voor het plaatsje Le Guildo passeerden we de ruïne van het kasteel Saint Guildo.
Daarna liepen we het plaatsje Le Guildo in. We waren er zo doorheen. Aan de andere kant van dit dorp bogen we weer af naar het noorden. Al snel kwamen we op een smal pad. Dit pad was behoorlijk heuvelachtig en ging steeds maar weer op en neer. Na een paar kilometer waren we weer eens boven. Hier hebben we op het gras gezeten voor onze eerste lunch.
Daarna volgde er een behoorlijk heuvelachtig stuk met ook vele trappetjes. Aan het eind van dit heuvelachtig stuk waren er een paar hogere heuvels. We kwamen hier ook langs de mooiste idyllische strandjes. Ook passeerden we een visafslag. Daar lieten ze net hun afvalwater in de zee lopen. De zeemeeuwen gingen er op af. Blijkbaar was er nog wat voor hun gading.
Na nog een groot aantal heuvels met heel veel trappen kwamen we op het strand Le Guildo. We moesten hier een kilometer over het strand lopen, want we konden niet bovenlangs. Dat was best zwaar, want met elke stap zakten we een stukje weg. Nadat we van het strand af waren hebben we even op een bankje gerust om de inwendige mens wat te versterken.
Daarna maakten we nog een ommetje via Pointe de la Garde. Op dit punt was een gedenkteken met een Maria voor de slachtoffers van de tweede wereld oorlog. Daarna liepen we nog even over een smal pad, totdat we het strand bereiken. Dit strand volgde we nog een heel stuk langs de boulevard. Daarna staken we door naar ons appartement waar we twee nachten zouden verblijven. De supermarkt was vlakbij. Hier hebben we de spullen gekocht om zelf een maaltijd te bereiden.





